Види епіляції

epilation5Чим відрізняються різні види епіляції?

Епіляція – це видалення волосся за допомогою руйнування волосяних цибулин. Видалення волосся за допомогою бритв, електродепілятори і біометод (воскова, використання меду або смоли) відноситься до депіляції.

Всі види епіляції відрізняються один від одного методом впливу на волосяний фолікул. У сучасній косметології застосовують кілька методів:

• Фотоепіляція – на волосся впливають світлом, який перетворюється в теплову енергію;
• Лазерна епіляція – лазерним променем певний довжини хвилі впливають на зону росту волосся;
• Електроепіляція – під час процедури в фолікул волоса вводять тонкий електрод-голку. Через електричного імпульсу, утвореного на її кінці, виникає найдрібніша іскра високої температури, іскра потрапляє в нижню частину фолікула і знищує її. З цього фолікула волосся більше ніколи не виросте.
• Елос-епіляція (технологія Elos) – підсумовує всі переваги існуючих технологій – фотоепіляції, лазерної епіляція, електроепіляції. Елос-епіляція поєднує електричну і оптичну енергію, тобто в процесі процедури волосяний фолікул гарантовано руйнується під одноразовим дією енергії високочастотного світлового імпульсу і струму.

Як визначити який тип епіляції мені потрібен?

Гірсутизм – підвищений оволосіння у жінок викликається надмірною або перекрученою секрецією андрогенів внаслідок вроджених захворювань залоз внутрішньої секреції, прийому андрогеностімулірующіх препаратів.

Зустрічається часто конституціональна гірсутизм, коли підвищений оволосіння обумовлено спадковою і етнічної схильністю, не відноситься до патології.

У жінок з віком часто посилюється ріст волосся над верхньою губою і на підборідді. Причина цьому в зміні балансу між естрогенами і андрогенами на користь останніх.

1. Потрібна консультація фахівця, щоб виключити патологію. Якщо підвищений оволосіння (гірсутизм) пов’язаний з ендокринологічним розладом, то обов’язково потрібна консультація ендокринолога. При виявленні патології подальша робота вибудовується у взаємодії з лікуючим лікарем.

2. Якщо Ви здорові, то вибір методу йде «від противного», тобто грунтується на дотриманні протипоказань до процедури. Загальні протипоказання:

– Хронічні шкірні, системні, інфекційні захворювання;

– Ендокринні захворювання у стадії декомпенсації;

– Злоякісні новоутворення;

– Стани, пов’язані з порушенням згортання крові;

– келоїдних хворобах;

– Вагітність;

– Вік до досягнення статевої зрілості.

 

Крім того, існують специфічні протипоказання, які пов’язані з особливостями методу. Наприклад, при електроепіляції протипоказання пов’язані з травматичністю втручання і використанням електричного струму:

 

– Гострі запальні і гнійничкові захворювання;

– Наявність металевих протезів в тілі;

– Імплантовані електричні та електронні пристрої;

– Алергія на метали.

Крім цього, при виборі методу оцінюється колір волосся, колір шкіри і зона передбачуваного впливу. Грунтуючись на цих характеристиках, лікар зможе запропонувати вам найбільш ефективний метод епіляції.

Як підготується до епіляції?

Можна волосся голити, але не можна вискубувати або робити депіляцію воском в інтервалах між процедурами. Також до процедур по епіляції протягом 4-х місяців НЕ рекомендована биоепиляция. При фотоепіляції та лазерної епіляції як мінімум за місяць до і після забороняється приймати сонячні ванни.

При Елос-епіляції – За 2 тижні до і після процедури слід утриматися від відвідування солярію та активної інсоляції. Дуже засмагла шкіра не є 100% протипоказанням для проведення процедури, але може значно знизити ефективність впливу.

До того ж будь-які процедури на засмаглій шкірі підвищують ризик виникнення опіків і появи пігментних плям. За день або напередодні до процедури епіляції потрібно поголити ділянку, на якій Ви плануєте видалити волосся.

Скільки в середньому необхідно робити сеансів і як часто?

Кількість і інтервал між процедурами пов’язані циклом росту волосся незалежно від того який метод епіляції ви використовуєте.

При лазерної епіляції, фотоепіляції і Елос-епіляції, процедури проводяться 1 раз в 6-8 тижнів. Відчуття печіння і гіперемія проходять швидко. Через 3-4 процедури швидкість росту волосся та його густота зменшується приблизно на 50%.

Подальші процедури робляться з великим інтервалом більше 3 місяців. В середньому 6-8 з великими перервами, 1-2 рази на рік.

Який з методів епіляції найбільш ефективний?

Результат будь-якого виду епіляції залежить в основному від підбору оптимальних параметрів для епіляції. Це залежить від досвіду фахівця. Дуже важливо дотримуватися інтервал між процедурами, рекомендований лікарем. Рекомендовані інтервали між процедурами можуть бути збільшені, але занадто часте проведення процедур може знизити ефективність лікування.

Після закінчення циклу з трьох-чотирьох процедур рекомендований інтервал очікування не менш 3 місяців. Якщо після 3 місячного інтервалу синхронний ріст волосся не почався, то слід дочекатися цього моменту і тільки тоді проводити процедуру.

Електроепиляция при всій своїй принадності дешевизни вимагає великого досвіду від фахівця. Так, якщо електрод не зруйнував волосяний фолікул (а гарантій того, що фахівець потрапив точно в волосяний фолікул немає) то, отже, волосся продовжує своє зростання. До того ж обробляти великі обсяги при електроепіляції дуже втомлює, не тільки для лікаря, але і для пацієнта.

Не існує такого виду впливу на волосся, яке дозволило б назавжди видалити все і зробити це за одне відвідування.

 

За допомогою Елос-епіляції можна видалити будь-який тип волосся, в той час як фотоепіляція не спроможна зруйнувати сиві і світле волосся.

При світловий епіляції (фотоепіляції), як правило, волосяний фолікул не гине і через 1.5-2 року волосся починає рости з цього ж фолікула. При Елос-епіляції – фолікул повністю руйнується, а після проведення повного курсу процедур можливість росту волосся в оброблюваній зоні скорочується до мінімуму.

За допомогою лазерної епіляції також досягаються хороші результати на темному волоссі. Але процес видалення, в цьому випадку, більш болючий і побічних ефектів більше.

В цілому, жоден з існуючих методів епіляції не дає швидкого результату. І пов’язано це з циклом росту волосся. Існує три фази росту волосся:

• фаза активного росту;

• перехідна фаза;

• фаза спокою.

Метою кожної сеансу епіляції, є руйнування волосяного фолікула знаходиться в активній фазі. Всі фолікули, які були не в активній фазі, видаляються в наступному сеансі епіляції. Крім цього, кількість процедур епіляції залежить від того який у вас тип волосся – світлі і тонкі волосся вимагають більшої кількості процедур, тоді як темні і пігментовані – меншого.

В яку пору року краще робити епіляцію?

Поняття сезонності не принципово. Важливо уникати сонячного опромінення і не ходити в солярій.

Що таке цикли росту волосся?

Як вже згадувалося вище, волосяний фолікул проходить 3 стадії росту:

• активна фаза росту (анаген);

• перехідна стадія (катаген);

• фаза спокою (телоген).

Епіляція впливає тільки на волосся знаходяться в активній фазі росту. При цьому процентне співвідношення волосся, що у фазі анагена і телогена на різних ділянках тіла різна.

Наприклад, в будь-який момент часу на обличчі 65% волосся знаходяться в активній фазі, а на ногах тільки 20% волосся. Це означає, що:

• По-перше, після одноразової обробки волосся не варто розраховувати на довготривалий результат;

• По-друге, тривалість періоду спокою (телогена) також залежить від частини тіла. Отже, період між сеансами обробки вибирається також залежно від частини тіла.

Крім цього, ці середньостатистичні дані і вони не обов’язкові будуть саме такими і для вас. Ріст волосся залежить від безлічі факторів: віку, статі, раси, генетики і т.д. Тому тільки на очній консультації можна визначити періодичність і кількість процедур.

 

 

Елос епіляція

Що таке ЕЛОС-епіляція?

Статистика ЕЛОС-епіляції в США показала, що задоволеність пацієнтів цим видом епіляції досягає 85% – відповідно до дослідження Lasers in Surgery and Medicine 34: 91-97, 2004

Технологія епіляції ELOS набагато ефективніше і комфортніше порівняно з іншими видами епіляції, тому що ЕЛОС-епіляція – це не фотоепіляція і не лазерна епіляція, а поєднання відразу двох видів енергій.

Таке спільне дію дозволяє найбільш точно руйнувати структуру волоса, припиняючи його зростання.

На сьогоднішній день ЕЛОС-епіляція визнана у всьому світі як один з найбезпечніших методів епіляції.

ЕЛОС-епіляція підсумовує всі переваги існуючих технологій – фотоепіляції, лазерної епіляції, електроепіляції, суміщає електричну і оптичну енергію. В процесі процедури волосяний фолікул руйнується під одноразовим дією енергії високочастотного світлового імпульсу і струму.

 

Переваги технології ELOS-епіляції перед іншими методами епіляції:

• процедура проходить швидко і комфортно переноситься будь-яким типом шкіри;

• ризик опіків і депігментації зведений до мінімуму;

• можна видаляти і світле волосся (наприклад, Пушкова волосся на верхній губі);

• дозволяється загоряти до і після процедури (2 тижні).

У чому відмінності між фотоепіляцією, лазерною епіляцією і ELOS-епіляцією, що дає найкращий результат?

• За допомогою ЕЛОС-епіляції можна видалити будь-який тип волосся, в той час як фотоепіляція не руйнує сиві і світле волосся.

• При світлової епіляції, як правило, волосяний фолікул не гине і через 1.5 – 2 роки волосся починає рости з цього ж фолікула.

• При ЕЛОС-епіляції – фолікул повністю руйнується, а після проведення повного курсу процедур можливість росту волосся в оброблюваній зоні скорочується до мінімуму.

• За допомогою лазерної епіляції також досягаються хороші результати на темному волоссі, але процес видалення більш болючий і побічних ефектів більше.

Але, в цілому, жоден з існуючих методів епіляції не дає швидкого результату. Пов’язано це з циклом росту волосся. Існує три фази росту волосся: активна, перехідна і фаза спокою. Метою кожної сеансу епіляції є руйнування волосяного фолікула в активній фазі.

Всі фолікули, які були не в активній фазі, видаляються в наступному сеансі епіляції. Крім цього, кількість процедур епіляції залежить від того який у вас тип волосся – світлі і тонкі волосся вимагають більшої кількості процедур Елос-епіляції, тоді як темні і пігментовані – меншого.

 

 

Як проходить процедура епіляції?

 

Супер результат від епіляції, хоча щодо безболісності – це сміливо сказано. Мені було боляче, але терпимо. Я зараз роблю раз в 6 тижнів, зробила всього 2 процедур. Зручно, що можна не боятися засмагати і не потрібно ховати ноги від сонця – Лера, 40 років

1. Якщо ви не поголилися напередодні, то фахівець голить зону обробки одноразовою бритвою безпосередньо перед процедурою;

2. Потім на зону обробки наноситься спеціальний гель;

3. При спалаху аплікатора відчувається поколювання;

4. В деяких зонах, наприклад, бікіні, відчуття більш чутливі, ніж на ногах. В цьому випадку можна нанести крем анестетик за 30-40 хвилин до процедури;

5. Загальна тривалість процедури залежить від величини оброблюваної площі. Епіляція зони глибокого бікіні займає в середньому 40 хвилин;

 

В силу ЕЛОС-епіляції вірилося не особливо, так як я давно вже намагаюся позбутися волосся за допомогою електроепіляції, яку вважаю найбільш ефективною. Але роблю електроепіляцію на верхній губі, а зважитися на це в області ніг ніяк не могла. Болісно і довго.

Тому, коли я почала робити ЕЛОС-епіляцію, то не особливо розраховувала на успіх. А результат здивував. Я зробила три процедури з інтервалом в 8 тижнів. Оброблені волосся випадало протягом трьох тижнів, нові ростуть рідше, більш тонкі і світлі. Мені сказали, що задовільний результат буде видно через 4 процедури і буде потрібно близько 8 процедур, бо волосся в мене не чорні.

Але я вже після трьох бачу відмінний результат. Наступну процедуру призначили, коли волосся (або те що від них залишилося) синхронно відросте, тобто перший цикл лікування закінчено і тепер буде якийсь період повної відсутності волосся.

Шкода, що відразу все не зробила, тепер ще область бікіні буду робити. Так вже набридло голити це волосся! – Олена, 35 років

Скільки буде потрібно сеансів для досягнення ефекту гладкої шкіри?

Середня кількість сеансів – 6-8 процедур з інтервалом в 3-4 тижнів однієї і тієї ж зони. Інтервали залежать від часу дозрівання цибулини, кольору волосся і типу шкіри, наявності і відсутності засмаги, густоти волосся, до того ж на різних ділянках тіла періоди росту волосся різні. Виходячи з цих даних і середньої статистики, лікар прогнозує кількість процедур і інтервал для вас.

Так як під час сеансу руйнуються тільки ті волосся, які знаходяться в активній фазі росту (вона називається анаген і становить приблизно 10% від загальної кількості), то наступні процедури спрямовані на решту 90%.

Про циклах росту волосся

Як згадувалося вище, волосяний фолікул проходить 3 стадії росту:

1. Активна фаза зростання (анаген);

2. Перехідна стадія (катаген);

3. Фаза спокою (телоген).

Епіляція впливає тільки на волосся знаходяться в активній фазі росту. Процентне співвідношення волосся, що у фазі анагена і телогена на різних ділянках тіла різна. Наприклад, в будь-який момент часу на обличчі 65% волосся знаходяться в активній фазі, а на ногах тільки 20% волосся.

Це означає, що:

• По-перше, після одноразової обробки волосся не варто розраховувати на довготривалий результат.

• По-друге, тривалість періоду спокою (телогена) також залежить від частини тіла.

Отже, період між сеансами обробки вибирається також залежно від частини тіла. Крім цього, середньостатистичні дані не обов’язкові для вас, так як зростання волосся залежить від віку, статі, раси, генетики і т.д .. Тому тільки на очній консультації можна визначити періодичність і кількість процедур.

Чи безпечна епіляція ЕЛОС для здоров’я?

ЕЛОС – технологія забезпечує подвійний захист шкіри за рахунок охолодження поверхні і контролю інтенсивності впливу на різні ділянки шкіри. Це дозволяє уникнути перегрівання шкіри і зводить роздратування до мінімуму.

Але протипоказання, звичайно ж, існують:

• Вагітність;

• Онкологічні (ракові) захворювання під час виконання процедури;

• Важкі, некомпенсовані захворювання внутрішніх органів, неконтрольований діабет;

• Захворювання, на хід яких може вплинути впливу хвиль інтенсивного (лазерного) світла: системний червоний вовчак, порфірія, епілепсія;

• Ослаблення імунної системи в результаті AIDS, ВІЛ або застосування ліків, що пригнічують імунну систему (іммуносуппрессантов);

• Розлади згортання крові (ризик посиленого кровотечі в результаті коагулопатий), застосування ліків, що знижують згортання крові (антикоагулянтів);

• Алергія на світло і / або сонце;

• Інфекція, спричинена вірусом герпесу, або інфекція якогось іншого походження з порушенням цілісності шкіри в області епіляції;

• Келоидние (разросшиеся) рубці, передракові стани шкіри в області епіляції;

• Протягом останніх трьох місяців виконана процедура по омолодженню шкіри обличчя за допомогою лазера або глибокий хімічний пілінг, якщо планується видалення волосся в області обличчя;

• Металеві імпланти в області епіляції;

• Наявність стимулятора серцевої діяльності;

• При проведенні елос епіляції бікіні (видалення волосся з лобка), молочних залоз і пахвових западин, необхідно зробити УЗД і отримати висновок лікаря ендокринолога або мамолога.

Чи підходить ЕЛОС-епіляція чоловікам?

 

Деякі види професій припускають відсутність волосся, наприклад, надлишкова волосатість заважає спортсменам, артистам, кухарям. Також багато неприємностей приносить роздратування шкіри після гоління.

Тому до нас все частіше звертаються чоловіки для яких ЕЛОС-епіляція також прекрасно працює, як і для жінок. Найбільш популярні зони – пахви, груди, спина та обличчя.

Чи є гарантія позитивного результату?

Результат ЕЛОС-епіляції залежить в основному від підбору оптимальних параметрів для епіляції. Це залежить не тільки від фахівця, але і від вашого порога чутливості. Також важливо дотримуватися інтервал між процедурами.

Рекомендовані інтервали між процедурами можуть бути збільшені, але занадто часте проведення процедур може знизити ефективність лікування. Після закінчення циклу з трьох процедур рекомендований інтервал не менше 3 місяців.

Якщо після 3 місячного інтервалу синхронний ріст волосся не почався, то слід дочекатися цього моменту і тільки тоді проводити процедуру.

Чому на ЕЛОС-епіляцію високі ціни?

Якісна процедура складається, як правило, з 3-х складових:

 1. Ефективне і безпечне обладнання. Ефективність цієї процедури вже перевірена часом. Статистика ЕЛОС-епіляції в США показала, що задоволеність пацієнтів цим видом епіляції досягає 85% (Lasers in Surgery and Medicine 34: 91-97 (2004)).
 2. Якісний видатковий матеріал. В даному випадку це насадка-аплікатор, яку необхідно вчасно міняти (образно кажучи, як лампи в солярії, солярій один, а загар різний, якщо вчасно не поміняти лампу);
 3. 3. Професіоналізм фахівця: правильно підібраний режим обробки для вашої шкіри – це гарантія мінімальної кількості процедур.
 4. Як готуватися до процедури ЕЛОС-епіляції?
 5. За 2 тижні до і після процедури слід утриматися від відвідування солярію та активної інсоляції.
 6. Дуже засмагла шкіра не є 100% протипоказанням для проведення процедури, але може значно знизити ефективність впливу. До того ж будь-які процедури на засмаглій шкірі підвищують ризик виникнення опіків і появи пігментних плям.
 7. За день або напередодні до процедури епіляції потрібно поголити ділянку, на якій Ви плануєте видалити волосся.
 8. Чи можна видаляти відростаючих волосся?
 9. Можна волосся голити, але не можна вискубувати або робити депіляцію воском.
 10. Чи вимагаються додаткові обстеження перед Елос-епіляція?
 11. Питання про необхідність додаткової консультації вирішується лікарем-косметологом. Можливо, потрібно консультація ендокринолога або гінеколога, мамолога.